Trillendende wielen

Let op! Deze discussie is ouder dan drie maanden
Gepost: 02-02-2011 14:02
Professional

wittebeer


Lid sinds: 03-10-2008
55 bijdragen

Hallo heb een stilo met trillende/hobbelende wielen tussen de 65 en 85 km per  uur

heel goed voelbaar op vlak wegdek

onder en boven deze snelheden voel je niets

als er meerdere personen in de auto zitten is het nog beter voelbaar.

is gekomen na nieuwe banden monteren

al meerdere keren gebalanceerd.

op balanceerapparaat niets bijzonders te zien van hoogteslag o.i.d. aan de banden

wie weet wat het kan zijn ???

 

Gepost: 02-02-2011 14:16
Professional

stefan

1e monteur&schademonteur
Schadeherstel Roland Poppe
Anders/Overig

Lid sinds: 03-09-2010
124 bijdragen

hallo

 

meschien even met de finishbalancer doen, als je de mogelijkheid heb natuurlijk. Anders in ergens in de buurt meschien.

 

gr stefan

Gepost: 02-02-2011 17:42
Professional

jaguar1


Lid sinds: 19-06-2009
209 bijdragen

Zitten er orginele wielen op of zit er een aftermarket setje op ?Controleer goed  of de midden centreerring nog in de velg zit . Als het wiel niet goed gecentreert zit op je naaf dan krijg je ook dit probleem. Controleer ook goed dat je remschijven goed aanliggen tegen de naaf en tenslotte reinig zorgvuldig  de naaf en de binnenzijde van je velg die tegen de naaf zit zodat je zeker weet dat alles goed aanligt. Het kan natuurlijk ook zijn dat er een band op zit met een afwijking. Eventueel de voorwielen even wisselen met een ander voertuig dan weet je in ieder geval of het probleem in de voor of achterwielen zit.

Succes.

Gepost: 02-02-2011 19:33
Topmonteur

Martijn81

Automonteur

Lid sinds: 07-02-2009
1655 bijdragen

Dat je niks ziet op een balanceer machine qua hoogte slag ofzo zegt niks of de band goed is. Intern kan er toch een koordlaag beschadiging zijn wat alleen merkbaar word tijdens belasting...(het rijden dus)Er spelen dan hele andere krachten op/in de band.

ik heb dit al zo vaak meegemaakt!

dus wat Jaguar 1 zegt(en zoe doe ik het ook meest) compleet andere setje wielen monteren.anders word het toch banden wisselen op velg...?!

De andere tips van jaguar 1 moeten vanzelf sprekend zijn.?!

Wat betreft de tip van stefan over finish balanceren een goede manier bij trillings problemen: maar pas daar goed mee op...vooral op de aangedreven wielen..!

en met de modernste balanceer machines is het eigenlijk niet meer 'nodig' om te balanceren aan de wagen.

suc6

Gepost: 02-02-2011 20:54
Topmonteur

pedroo


Lid sinds: 29-01-2009
3034 bijdragen

Na alle nuttige adviezen hiervoor, vervang anders telkens een wiel door het reservewiel, indien er geen geschikte vervang wielen beschikbaar zijn.

Gepost: 02-02-2011 21:22
Topmonteur

Remco

After Sales
Dealer

Lid sinds: 01-10-2009
285 bijdragen

Hoi,

Misschien ben ik heel simpel maar je geeft zelf aan dat het gekomen is na het vervangen van de banden.....dan zit het toch in de banden lijkt me. Dit tenzij ze niet goed gemonteerd zijn maar ik neem aan van wel. Weet niet of het van die goedkope .... banden zijn maar probeer idd zoals anderen zeggen te wisselen. Anders eens een paar kwaliteitbanden monteren.

Suc6

Gepost: 02-02-2011 21:55
Topmonteur

Martijn81

Automonteur

Lid sinds: 07-02-2009
1655 bijdragen

Moet je is roadhog ? banden monteren.......dat compound is zo hard..dat het nooit slijt haha....maar je gaat wel recht door in een bocht :)

suc6

Gepost: 02-02-2011 22:39
Topmonteur

Autototaal

Eigenaar
Auto Totaal Houten
Universeel

Lid sinds: 21-11-2007
755 bijdragen

Merk banden waar je eigenlijk nog nooit van gehoord heb, geven vaak dit soort problemen. Iedereen heeft je nu veel tips gegeven, dus ik denk dat je er wel uit komt. Toevallig staat er ook nog een leuk stukje op amt.

Gepost: 02-02-2011 22:49
Professional

stefan

1e monteur&schademonteur
Schadeherstel Roland Poppe
Anders/Overig

Lid sinds: 03-09-2010
124 bijdragen

goedkoop is duurkoop!!!

 

greetz stefan

Gepost: 25-02-2011 18:16Dit is de oplossing
Topmonteur

Remco

After Sales
Dealer

Lid sinds: 01-10-2009
285 bijdragen

Hoi Wittebeer,

Nog het euvel kunnen verhelpen??

U dient ingelogd te zijn om te kunnen reageren