overslaan/slecht draaien bij warme motor

Let op! Deze discussie is ouder dan drie maanden
Gepost: 18-01-2012 18:56
Professional

xavierhonda


Lid sinds: 20-12-2010
4 bijdragen

Hallo,

Het betreft hier een Rover motor 2.0tdi die Honda eind jaren negentig in de Accord & Civic monteerde. Het probleem met deze wagen is dat als de motor op bedrijfstemperatuur hij enorm begint te schokken. Er zijn geen dtc's aanwezig.  Dit heb ik al gedaan : brandstoffilter vervangen, een fuel guard van Kent ingegoten, EGR werking gecontroleerd & brandstofpompeenheid getest. Heeft iemand ervaring met deze iets oudere diesel motoren ?

Gepost: 18-01-2012 19:59
Topmonteur

pedroo


Lid sinds: 29-01-2009
3034 bijdragen

Géén ervaring, maar zat ie ook niet in de Rover 45, dus nog met VE verdelerpomp?Desondanks waarden uitlezen van klvlstof-, inl.lucht- en brandstoftemp.sensor.Heeft lostrekken van bijv. stekker klvlstof - of lmm invloed?Kontakten van stekker op pomp oke?

Verder waarden van lmm bekijken en tevens signalen van krukas en toerentalsensor in pomp controleren.Juiste samenwerking tussen gasklep en egr klep gecontroleerd? EGR lijkt misschien goed te werken, maar blijft klep niet open staan (gebroken asje) en kan ie goed sluiten (vervuiling)?

Tenslotte nog een download toegevoegd over br.stofpompen.

Bijgewerkt door pedroo op 18-01-2012 21:05

Downloads (1)

  • dieselhfdstk4.pdf


Alleen ingelogde leden kunnen de bestanden downloaden. Inloggen »

Gepost: 18-01-2012 22:52
Professional

nelis87

Technisch Specialist
Bosch Car Service
Universeel

Lid sinds: 12-09-2010
273 bijdragen

ik zou ook goed de intercooler en slangen controleren meestal zie je al omdat ze vet zijn vooral aan e binnenkant van een bocht.

U dient ingelogd te zijn om te kunnen reageren