Gepost: 21-12-2011 21:34
smit1
monteur
Autobedrijf Smit
Universeel
Lid sinds: 09-03-2011
2 bijdragen
Hallo,
bij het optrekken van deze auto is het eerst goed als je tussen de 2500 en de 3000 tpm komt is plotsklaps alle vermogen weg. als ik de parameters bekijk valt op dat de luchtmassa waarde tijdens de storing inzakt en de turbodruk ook.
Bij het uitlezen van de computer kwam de volgende storingomschrijving naar boven: Regeling wastegate turbocompressor.
Wij hebben de volgende stappen ondernomen:
Het vervangen van de luchtmassameter door een gebruikte van de sloop Dit maakte geen verschil.
We hebben de vacuum regelklep die de wastegate regelt omgewisseld, probleem blijft hetzelfde.
Het vervangen van de turbo compressor door een nieuwe. De oude draaide vrij zwaar en had veel ruimte op het lager. Nog steeds niks verandert.
We hebben de uitlaat + katalysatoren verwijdert. Nogmaals proefgereden en weer niks verandert.
Tenslotte hebben we de EGR ''afgedopt''. Dit heeft ook niks geholpen.
Wie weet er raad??
M.V.G Andries Smit
Uitgelezen met
Reflex
Gepost: 21-12-2011 21:54
pedroo
Lid sinds: 29-01-2009
3048 bijdragen
Lijkt mij dat bovenstaande gevolgen zijn van problemen in brandstofsysteem.Het meest voor de hand liggende, heb je al gecontroleerd ed. Wat doet de raildruk? Probeer eens een nieuw brandstoffilter en controleer de retourflow van de verstuivers.Vwb brandstofgedeelte, gaan de 2 klepjes achter op pomp soms kapot, leidt vaak tot startprblemen bij warme motor en de verstuivers gaan niet altijd even lang mee. Anders voor de zekerheid verstuivers laten testen.Tenslotte , waarden gaspedaalpositiesensor controleren.
Bijgewerkt door pedroo op 21-12-2011 21:54
Gepost: 21-12-2011 22:48
Martijn81
Automonteur
Lid sinds: 07-02-2009
1660 bijdragen
Ergens lucht lekkage(intercooler,luchtslangen?) als kan rookmachine gebruiken.
Groot luchtlek is ook te 'horen ' of te herkennen aan vettige plekken..
Wat betreft je gebruikte luchtmassa meter...je heb geen zekerheid of die goed is.De kans is niet zo groot dat die OOK stuk is maargoed! Ik heb ook weleens zo een geintje gehad...even ene gebruikte luchtmassa meter omdat de gok voor nieuwe luchtmassa beetje groot was aangezien nieuwe 400 euro was ofzo. Probleem bleef dus ik maar denken het ligt niet aan die gebruikte luchtmassa meter...want die is toch goed? Nou helaas..dat was hij niet,uiteindelijk een nieuwe in gegaan :)
Suc6
Gepost: 21-12-2011 23:12
Airhead999
Anders/Overig
Lid sinds: 19-08-2011
130 bijdragen
Gezien de toerentallen waar je zegt dat het vermogen wegvalt, zou ik toch denken dat je turbo niet aangestuurd wordt. Dan zou ik toch maar goed naar die vacuumklep kijken of een lek in de vacuumslangetjes.
Welk vacuum regelklepje heb je vervangen? Zitten er toch 2 op, dacht ik?
Heb je de turbodruksensor vervangen of de VSV-klep(deze heeft zo'n filtertje eraan zitten) Als alleen al dat filtertje eraf is gebroken werkt deze al niet meer.
Ik heb ook al eens meegemaakt dat er een scheur in 1 van de 2 intercooler slangen zat, die omlaag lopen. Of klem net niet helemaal aangedraaid.
Gepost: 22-12-2011 16:31Dit is de oplossing
smit1
monteur
Autobedrijf Smit
Universeel
Lid sinds: 09-03-2011
2 bijdragen
Vanmorgen het inlaat spruitstuk gereinigd met forte. toen proefgereden. op zich was er al een hele verbetering merkbaar.
Ten slotte heb ik toch de egr klep weer gedemonteerd. Het afdop plaatje er tussen uit gehaald en de egr klep gereinigd met forte. ( De klep zag er helemaal niet vervuild uit) Daarna weer gemonteerd en proefgereden.
Het probleem was opgelost .
Bedankt allen voor het mee denken
Andries Smit
Gepost: 22-12-2011 17:26
pedroo
Lid sinds: 29-01-2009
3048 bijdragen
Toch mooi spul dat Forte hé, bedankt voor de feedback.