Gepost: 27-08-2011 17:55
Autototaal
Eigenaar
Auto Totaal Houten
Universeel
Lid sinds: 21-11-2007
758 bijdragen
Collega's,
Wij hebben een Caddy uit 2007 als service auto. Deze auto is echt een basis uitvoering zonder c.v., elektrische ramen, achterruitenwisser en achterruitverwarming. Nu heb ik zelf een losse c.v. ingebouwd, omdat een originele c.v. van Volkswagen veel te duur werd (sloten, comfortmod, etc.).
Het werkt allemaal goed (is ook vrij simpel), maar nu wil ik ook graag de knipperlichten aansluiten. Vanaf de c.v. heb ik twee plus draden waar via een ingebouwd knipperrelais spanning op komt. De auto is volledig can-bus gestuurd. Ik kan dus geen draad aftappen bij b.v. de knipperlichtschakelaar of alarmverlichting-schakelaar. Om nu alle draden van de knipperlichten apart op te zoeken is ook zo gedoe.
Volgens mij moeten de draden ergens bij een module of relais samen komen. Iemand enig idee hoe ik dit het beste aan kan pakken?
Gepost: 27-08-2011 20:13
Martijn81
Automonteur
Lid sinds: 07-02-2009
1660 bijdragen
Bij deze caddy's rond dat bouwjaar van jou heb ik ook aantal C.V setjes ingebouwd(op alle deuren en schuif. achtedeurr was meest lastige met plaatsen van motortje..
alle van VDO
Bij geen 1 knipperlichten aangesloten. ik heb weleens contact gehad met VDO...je moest iets van DIODES gebruiken....maar mijn klanten vonden het wel prima zonder knipperlichten...
Dus neem eens contact op met leverancier van jou setje..
Suc6
Gepost: 27-08-2011 20:26
iwan
Diagnose technicus
Universeel
Lid sinds: 04-09-2008
4404 bijdragen
Ik zal maandag even kijken in de schema van Defa alarm systemen, misschien dat ik daar kan zien waar hun het op aan sluiten.
Gepost: 27-08-2011 23:43
Autototaal
Eigenaar
Auto Totaal Houten
Universeel
Lid sinds: 21-11-2007
758 bijdragen
Iwan & Martijn,
Van die diodes kan ik me wel iets voorstellen als je de draden aftakt bij de multi functionele regelmodule. Dit zag ik tenminste bij een schema van een Golf plus. Van deze Caddy heb ik geen schema. Iwan, ik ben inderdaad benieuwd waar Defa de aansluiting pakt. Ook een grote kans dat zij het via de can-bus regelen. Ik wacht je reactie even af. Thanks.
Jan
Gepost: 28-08-2011 08:45
iwan
Diagnose technicus
Universeel
Lid sinds: 04-09-2008
4404 bijdragen
Zou heel goed kunnen, want de EFA alarmen programmeren we per merk/type/uitvoering. Dus als het CAN-bus kan zal dat meestal de optie zijn. Ik zal maandag kijken.
Je zou natuurlijk ook een defa alarm erin kunnen zetten ;-)
Gepost: 29-08-2011 07:21Dit is de oplossing
Autototaal
Eigenaar
Auto Totaal Houten
Universeel
Lid sinds: 21-11-2007
758 bijdragen
Na wat speurwerk heb ik het anders opgelost. De knipperlichten worden uiteindelijk aangestuurd door de centrale elektronica (?) module. Deze zit boven de zekeringkast links samen met diverse relais. Daar zitten 3 groen/zwarte en 3 wit/zwarte draden. 2 zijn iets dunner dan de andere en dit zijn de zij knipperlichten. Groen/zwart is rechts en wit/zwart is links. Deze draden zitten op 3 verschillende stekkers.
Daar heb ik 6 draden gesoldeerd en aangesloten op de c.v. module. Deze twee draden (links en rechts) extra gezekerd met een 7,5 amp. zekering. Misschien dat er nog 2 diodes tussen moeten, maar ik ga er eigenlijk van uit dat deze in de c.v. module zitten.
Bij het uitlezen krijg ik geen fouten (op geen een module) en alles werkt goed. Het is alles bij elkaar wel zo'n 1,5 uur meer werk.
Bedankt voor het meedenken.
Gepost: 29-08-2011 08:39
iwan
Diagnose technicus
Universeel
Lid sinds: 04-09-2008
4404 bijdragen
Defa doet het via can-bus. 7 Draden aansluiten en het is klaar.