Een orginele vas kast of de vag com

Let op! Deze discussie is ouder dan drie maanden
Gepost: 16-11-2011 20:29
Professional

Stefanvw

Technisch specialist
Vw dealer

Lid sinds: 10-11-2010
20 bijdragen

Hallo,

Ik werk bij een Vw dealer en ik werk dagelijks met de Vas kasten. Nu wil ik graag voor thuis ook een uitleeskast aanschaffen. Ik heb nu een oude vas kast die niet meer up tot date is. Nu is mijn vraag wat adviseren jullie mij? Wat ik ermee wil doen:

 

-Alles wat ik met de huidige vas kast kan.(uiteraard zonder de functie`s waarbij ik online moet)

-Hij moet geschikt zijn voor alle jonge en oudere auto`s uit de VAG groep

-Ik moet hem kunnen updaten.

 

Ik zit zelf in twijfel om via marktplaats een Vas kast te kopen of VAG com te kopen via een bedrijf. Het onzekere waar ik mee zit is dat de VAS kasten straks worden omgezet naar een nieuw uitlees systeem. Is dit bij de VAG com ook zo? Iemand hier ervaring mee?

Ik hoor graag jullie tips en ervaring

Gepost: 16-11-2011 21:56
Topmonteur

erwin78

1e Monteur / receptie / overige werkzaam heden
Universeel

Lid sinds: 02-10-2008
3483 bijdragen

Ik lees en hoor ontzettend veel verhalen over vagcom, zeker ook gezien de aanschafprijs.

Heb er zelf helaas geen ervaring mee, maar via de zoekfunctie kom je zeker ook veel tegen.

 

Succes met je beslissing

Gepost: 16-11-2011 22:20
Professional

Chipservice

Eigenaar
Chipservice Noord-Holland / B&B Autotechniek
Anders/Overig

Lid sinds: 03-11-2011
68 bijdragen

vag-com is omgedoopt tot vcds een jaar of 2 terug..

is een goede uitleestool voor alle vag auto's en er wordt regelmatig een update uitgegeven.

op ross-tech wiki staan veel tips en tricks en support

zou wel adviseren om de nederlandstalige versie te nemen.

kijk even op www.priemus.nl voor meer info

 

Gr Hans

Gepost: 16-11-2011 22:21
Topmonteur

iwan

Diagnose technicus
Universeel

Lid sinds: 04-09-2008
4404 bijdragen

Vag-com kost 450,- en heeft levenslang gratis updates. Je kan hier oude en nieuwe auto's mee uitlezen.

Ik weet niet of je als particulier je VAS kast wel kan updaten? Heb je toch die speciale router van VW voor nodig? Maar ik denk dat jij dat zelf beter weet. Waarom kun je die vas kast die je nu hebt niet updaten?

Gepost: 16-11-2011 22:34
Professional

denjans

Audi Diagnose Specialist

Lid sinds: 06-02-2010
86 bijdragen

Stefanvw,

Ik werk zelf ook bij een vw/audi dealer en ik heb sinds een jaar een laptop met vag-com in me kist. Werkt echt goed vooral met meetwaarde blokken want je hoeft niet eerst interactief storing zoeken op te starten. Op het werk is de vas kast nog beter gezien de extra functies maar voor thuis kun je alles met vag-com.

Mvg,

denjans

Gepost: 16-11-2011 23:30
Topmonteur

foklop

DiagNerd
Bosch Car Service
Universeel

Lid sinds: 20-11-2007
2826 bijdragen

Voor de snelheid ben je beter af met een VCDS. VAS tester is best traag. VCDS met een laptop werkt vele malen sneller. Voor jouw als dealer techneut wellicht even wennen dat er geen interactieve functies op zitten. Voordeel van VCDS is naast de snelheid de enorm grote gebruikers groep die niet te beroerd is om elkaar te ondersteunen. Diverse VCDS gerelateerde websites en fora te vinden op het internet.

Advies is om een originele interface te kopen. Dat kan bij diverse aanbieders in NL. Ik heb het idee dat de NL distributeur op dit moment weinig doet. Ben geabonneerd op zijn nieuwsbrief, maar heb die al heel lang niet ontvangen. Naast de distributeurs zijn er ook een aantal wederverkopers waarvan er enkele echt heel aktief zijn. Steek daar je licht eens op.

Met een NL licentie heb je recht op een nederlands talige VCDS versie, daarnaast kun je altijd de Ross-Tech versie op je pc draaien en natuurlijk de Beta versie van Ross-Tech. De Beta moet je maar zien als een bonus.

Gepost: 17-11-2011 19:18
Professional

Stefanvw

Technisch specialist
Vw dealer

Lid sinds: 10-11-2010
20 bijdragen

Oke bedankt voor de snelle reactie`s.

@Iwan. De vaskast die ik thuis heb is de vas 5051. Deze is erg traag en loopt t/m modeljaar 2008. Qua zelfdiagnose kan ik mij behoorlijk redden omdat ik veel meetwaarde blokken uit mijn hoofd ken.

Als ik het goed lees heb ik dus voor 450 euro een VCDS tester (dit is een laptop?) met nederlandse licentie en gratis updates? Ik heb via de zoekfunctie ook gezien dat een duitse licentie bij de vcds tester handig is i.v.m. de extra informatie? Kunnen jullie dit beamen?

M.v.g Stefan

Gepost: 17-11-2011 19:21
Topmonteur

foklop

DiagNerd
Bosch Car Service
Universeel

Lid sinds: 20-11-2007
2826 bijdragen

Voorheen was het zo dat in de Duitse versie veel meer diesel labelfiles zaten. Volgens Ross-Tech is dat in de huidige versies niet meer van toepassing.

Voor het aanschafbedrag ontvang je alleen een interface kabel en de software. Laptop moet je zelf organiseren.

Gepost: 17-11-2011 19:46
Topmonteur

iwan

Diagnose technicus
Universeel

Lid sinds: 04-09-2008
4404 bijdragen

foklop schreef:

Voorheen was het zo dat in de Duitse versie veel meer diesel labelfiles zaten. Volgens Ross-Tech is dat in de huidige versies niet meer van toepassing.

Voor het aanschafbedrag ontvang je alleen een interface kabel en de software. Laptop moet je zelf organiseren.

Dit is mij ook verteld. Zat namelijkook te twijfelen om een duitste licentie erbij te kopen.

aa-equipment heeft van basis set tot en met een set incl. laptop te koop.

Gepost: 19-12-2011 15:42
Professional

Stefanvw

Technisch specialist
Vw dealer

Lid sinds: 10-11-2010
20 bijdragen

Deze melding mag voor mij gesloten, Ik ga eerst informeren voor een vcds bedankt voor jullie meningen. Ik weet niet of het in dit topic de bedoeling is te markeren of er een oplossing is?

Gepost: 19-12-2011 16:11
Topmonteur

Monk

Universeel

Lid sinds: 21-11-2007
1172 bijdragen

 Stefanvw, even op de knop "melding maken " en vragen om het topic te sluiten aan de redactie zonder oplossing.

Als er iemand volgens jou de oplossing heeft gegeven kun je het ook aanklikken.