Gepost: 25-08-2023 15:46
                  
       	  
                	
                	             
 
                    	HENKJCS
  
						                                    
                        Diagnosetechnicus
JCS Service
Universeel
						
                                     
					Lid sinds: 07-10-2015
175 bijdragen
                	
                             
            	
              
               	 Motorlampje gaat branden en gloeilampje gaat knipperen bij (meestal) koude start na +1 uur rijden. Crafter staat dan ook in noodloop. Bij uitlezen geeft de Crafter de volgende foutcode; P261A00 - Sporadische - waterpomp 2 onderbreking. De waterpomp (V400) bij radiateur werkt dan ook echt NIET. Na 1 keer herstarten werkt de waterpomp weer en staat de auto ook niet meer in noodloop.
Voeding en massa belast gecontroleerd en is in orde. Signaal van de waterpomp gecontroleerd en is in orde. TSB's gevolgd; aansturing op de omloopklep (N387) elektrisch en vaccuum gecontroleerd en is in orde. Daarna de waterpomp (V400) en Y-thermostaat boven versnellingsbak vervangen volgens TSB. 
Na testen Crafter in orde bevonden en meegegeven aan klant. Klant heeft 4 uur gereden met de Crafter en de andere dag heeft hij exact dezelfde problemen bij de koude start zoals beschreven in de eerste alinea.
Volgens klant is de EGR-koeler ruim (20.000km) geleden vervangen. Ik heb gezien dat er een TSB is waar het volgende staat omschreven; SOFTWARE UPDATE AFTER REPLACING EGR COOLER; Improved control of auxiliary cooling pump.
Iemand nog ervaring/tips met deze foutcode of TSB's?
Gemeten
Voeding en massa belast gemeten.
Signaal bij waterpomp en bij motor ecu gecontroleerd.
Uitgelezen met
Autel, VCDS
Foutcodes
P261A00 - Sporadische - waterpomp 2 onderbreking
                 
            
				    
             
					
				AMT Garageforum is uitsluitend toegankelijk voor professionele autotechnici. Om reacties, voertuiggegevens of bijlagen in te zien of een reactie te geven moet je ingelogd zijn. 
 Inloggen  Account aanmaken